24.11.14

Урок образотворчого мистецтва у 7 класі.

Тема. Простір в абстрактній композиції.

 
Мета: вчити передавати умовний простір, ритм плям, геометричних фігур;
           формувати вміння передавати глибину простору;
           ознайомити учнів з оптичними властивостями кольору (розтяжка тону);
           дати поняття про динаміку абстракцій композиції;
           виховувати естетичні смаки.
Обладнання для вчителя: зразки робіт учнів, малюнок вчителя, відеоряд зразків  абстрактної  течії у мистецтві , музичний запис.
Обладнання для учнів: гуаш, пензлі папір.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань, умінь та навичок.
 План уроку
1. Організаційна частина.
2.Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.
3 . Засвоєння нових знань, умінь та навичок.
     а) вступна бесіда;
     б) аналіз та порівняння художніх творів;
     в) тренувальні вправи;
     г) малюнок вчителя.
4. Практична робота учнів.
5. Підсумок уроку.
6. Домашнє завдання.
Хід уроку
1.Організаційна частина.
    Привітання, організація класу до уроку.
- Бажаю нам усім творчого натхнення! Завдання дуже просте і легке у виконанні. Сьогодні на уроці ми будемо трошки бавитись.
2.Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.
 Презентація "Простір в абстрактній композиції".
 Судячи з переглянутої презентації, ви здогадалися, що сьогоднішній наш урок буде присвячений створенню абстрактної композиції.
 Ми ознайомимось з вами з оптичною властивістю кольору, динамікою в абстрактній композиції і власне з поняттям абстрактної композиції, а також спробуємо передати умовний простір за допомогою ритму кольорових плям та геометричних фігур, передаючи глибину простору.
 Де найчастіше ви зустрічали абстрактні композиції? ( оформлення інтер'єру)
Як би ви використали  свою композицію?
3 . Засвоєння нових знань, умінь та навичок.
     а)  гра "Брейн-ринг"
Якими законами ми користуємось, передаючи простір? ( закони перспективи)
Що ми називаємо композицією? ( гармонійне поєднання частин художнього твору в єдине ціле)
Які властивості композиції вам відомі? ( цілісність, гармонія, статика, динаміка)
Що ми називаємо ритмом? ( повторення акцентів через однаковий інтервал)
Як ви розумієте поняття "форма" ( чітко окреслені обриси певного об'єкта)
Яких художників абстракціоністів ви знаєте?
     б) аналіз та порівняння художніх творів;
-перегляд відеоряду абстрактних композицій та сюжетних і тематичних композицій.
 Учні називають відмінності , які вони помітили , порівнюючи зразки композицій.
  Вчитель на прикладі статичних і динамічних композицій наголошує на особливастях статики і динаміки в композиції, як засобу передачі руху, або його відсутності.
Абстрактна композиція-композиція у якій відсутня чітка форма.
     в) тренувальні вправи;( учні виконують розтяжку тону від світлого до насиченого і навпаки, а також виконують розбіл кольору);
     г) малюнок вчителя.
Вчитель виконує абстрактну композицію, передаючи за допомогою кольорових плям і ритмічного повторення глибину простору, демонструє наочно створення динамічної композиції )
4. Практична робота учнів.
Фізкультхвилинка
Станьте прямо, спина рівна, заплющіть очі і , не повертаючи голови, зробіть рух очима - вправо, потім - вліво, опишіть півколо вверх і вниз повторюємо декілька разів. Теж саме повторюємо з розплющеними очима.
Звучать твори Моцарта в сучасній обробці. Учні виконують самостійно творче завдання. Усі зразки , абстрактних композицій на даний момент учитель знімає з дошки.
Вчені провели дослідження і виявили, що слухання творів В. Моцарта сприяє розумовій активності
5. Підсумок уроку.
- Чи сподобалось  працювати на уроці?
- Що саме найбільше сподобалось?
- Що ми називаємо абстрактною композицією?
- Як ми визначаємо  статику і динаміку у композиції?
- Які прийоми ми використовуємо, щоб передати глибину простору? ( ценр композиції, ритмічне повторення, зменшення чи наростання мас)
- Як практично ви застосуєте сої малюнки?
Вчитель оцінює  роботи та мотивує оцінки.
6. Домашнє завдання.
Переглянути зображення гірських пейзажів, переглянути фото, підготувати зубні щітки, фарби, пезлі.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар