24.11.14

Урок образотворчого мистецтва у 7 класі.

Тема . Проект дачного будиночка


Мета: знайомити з поняттям екстер'єр;
           вчити створювати макети архітектурних проектів;
           дати поняття про об'ємну форму у відкритому просторі;
           формувати комунікативні і креативні здібності;
           сприяти формуванню естетичних смаків.
Обладнання для учителя: зразки робіт, презентація до уроку, музичні записи.
Обладнання для учнів: клей, ножиці, кольоровий картон і папір, природні матеріали, коробки
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань умінь і навичок.
План уроку
1. Організаційна частина.
2. Повідомлення теми мотивація мети.
3.Засвоєння нових знань, умінь і навичок.
      а) вступна бесіда;
      б) аналіз і порівняння;
      в) демонстрація прийомів виконання вчителем.
4. Практична діяльність учнів.
5. Підсумок уроку.
6. Домашнє завдання.
Хід уроку.
1. Організаційна частина
 Доброго дня!
 Доброго дня друзям!
 Доброго дня усім!
 Посміхніться і скажіть самому собі:
 " Я талановитий і розумний , я зможу досягнути найкращого результату!"
2. Повідомлення теми мотивація мети.
 Хто мріє про власний будиночок?
 А ви знаєте, що , коли дуже чогось бажаєш, то це неодмінно станеться. Думка має здатність матереалізуватися. Психологи радять починати свою мрію з малюнка, макета тощо.
Сьогодні ми пограємо у гру. Уявіть собі , що кожна команда-це архітектурне бюро. І я замовник, який хоче побудувати дачний будиночок. Я зробила замовлення  вашому  колективу виконати проект будиночка у вигляді макета. Капітани команд у нас сьогодні стануть головними архітекторами, а решта членів команд - архітекторами. Після закінчення роботи над проетом дачного будиночка, кожне архітектурне бюро проведе презентацію свого макета.
3.Засвоєння нових знань, умінь і навичок.
      а) вступна бесіда;
Перш ніж ми приступимо до виконання проекту, проведемо невеличке змагання.
На партах у вас є картки у вигляді таблиць, необхідно чим найшвидше їх заповнити
питання до  карток:
- як називається вигляд приміщення всередині?
- до якого виду перспективи відносимо дане зображення?
- як називається точка, у яку спрямовуються усі лінії від крайніх точок предметів?
- якими повинні бути вертикальні і горизонтальні лінії у лінійній перспективі?
- скільки точок сходження у кутовій перспективі?
- скільки точок сходження у фронтальній перспективі?
На кожному аркуші прикріплена цифра, давайте  відкриємо  на дошці зашифроване слово
Це - екстер'єр. Можливо, хтось зможе нам сказати значення цього слова?
      б) аналіз і порівняння;
( перегляд презентації  та фото екстер'єру різних будівель)
      в) вчитель демонструє оформлення стін, даху вікон, тощо, а також указує на використання особливостей фактури матеріалу.
Фізкультхвилинка
 Дачники будиночок шукали.
Гарно, дружно крокували,
Притомилися присіли,
Встали, порівняли спини.
І вдихнули ми на повні груди,
працювати дружно будем !
4.Практична діяльність учнів
Правила роботи в групі
1. Кожна думка та ідея є цінною.
2.Підтримуйте один одного.
3.Шануйте працю свою і інших учнів.
4.Виявляйте взаємоповагу та культуру один до одного.
5. Підсумок уроку
Презентація проектів
План презентації
1. Актуальнісь та оригінальність ідеї.
2. Особливості оформлення екстер'єру.
3.Естетичність.
Картка оцінювання
1. Активність на уроці.
2. Реалізація задуму.
3. Командна робота.
4. Охайність.
6. Домашнє завдання.



Немає коментарів:

Дописати коментар