Тема. Пейзаж в образотворчому мистецтві
Мета: узагальнити поняття про жанр в образотворчому мистецтві;
дати поняття про пейзажний жанр та його особливості, види пейзажів
(міський, сільський, індустріальний);
вчити застосовувати закони лінійної перспективи у пейзажній композиції;
формувати просторове мислення, розвивати уяву;
виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання для учителя: зоровий ряд, музичний супровід В. Моцарт "Пісня ангелів", малюнок вчителя.
Обладнання для учнів: папір , олівець, гумка.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
План уроку
1. Організаційна частина.
2. Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.
3. Засвоєння нових знань умінь і навичок.
а) вступна бесіда;
б) аналіз та порівняння творів мистецтва;
в) малюнок вчителя;
г) тренувальні вправи.
4. Практична діяльність учнів
5. Підсумок уроку. Оцінювання .
6. Домашнє завдання.
Хід уроку
1. Організація класу до уроку.
2.Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.
Ніщо так душу мою не живить,
Як спогади дитинства золотого.
Залита сонцем вуличка сільська.
По ній, із вітром навздогін, летить засмагла дітвора
І хмари горобців зліта.
Десь чути мукає корова,
Сусід рубає дрова.
Садки гілля простягують за пліт,
На лавці простягнувся кіт...
Сьогодні ми продовжимо роботу над пейзажним жанром і спробуємо створити композицію сільського пейзажу. На наступному уроці ми продовжимо цю роботу, але вже в кольорі.
Скажіть, як можна практично застосувати цей малюнок?
3. Засвоєння нових знань умінь і навичок.
а) вступна бесіда;
Поясніть ,будь ласка поняття жанр.
Які жанри образотворчого мистецтва знаєте?
Що зображають у пейзажах?
У яких видах образотворчого мистецтва, зустрічається жанр пейзаж?
Пейзажі поділяють на види, залежно від того, які краєвиди зображають. Якщо це гірська місцевість, то це гірський пейзаж, якщо міська - міський, сільська місцевість- сільський пейзаж і т.д.
Поясніть ,будь ласка поняття жанр.
Які жанри образотворчого мистецтва знаєте?
Що зображають у пейзажах?
У яких видах образотворчого мистецтва, зустрічається жанр пейзаж?
Пейзажі поділяють на види, залежно від того, які краєвиди зображають. Якщо це гірська місцевість, то це гірський пейзаж, якщо міська - міський, сільська місцевість- сільський пейзаж і т.д.
б) аналіз та порівняння творів мистецтва;
Перегляд зорового ряду.( Полєнов "Золота осінь", К. Левітан "Золота осінь",М. Василенко " Червоні гори" , Архипенко "Сільська вулиця", В. Кричевський "Село").
Які пейзажі ми переглянули?
Чим вражають ці роботи?
Як художники побудували композицію?
Якими законами перспективи ми будемо користуватися при побудові своєї композиції? Закони лінійної перспективи.
Як передали перспективу художники у творах, які ми розглядали?
Яким чином ми будемо будувати свою композицію?
Перегляд зорового ряду.( Полєнов "Золота осінь", К. Левітан "Золота осінь",М. Василенко " Червоні гори" , Архипенко "Сільська вулиця", В. Кричевський "Село").
Які пейзажі ми переглянули?
Чим вражають ці роботи?
Як художники побудували композицію?
Якими законами перспективи ми будемо користуватися при побудові своєї композиції? Закони лінійної перспективи.
Як передали перспективу художники у творах, які ми розглядали?
Яким чином ми будемо будувати свою композицію?
в) малюнок вчителя;
г) тренувальні вправи:
- зображення куба з однією точкою сходження та з двома точками сходження;
- начерк композиції.
- зображення куба з однією точкою сходження та з двома точками сходження;
- начерк композиції.
4. Практична діяльність учнів.
- Фізкультхвилинка
Вихідне положення:- стати прямо, руки в замок за головою, ноги на ширині плечей на рахунок -один-глибокий вдих і повільно нахиляємось вперед , спина рівно, на рахунок два- видихаємо і повертаємось у вихідне положення.
Вихідне положення теж саме- на рахунок -один-вдихаємо глибоко і присідаємо, на рахунок два- видихаємо і повертаємось у вихідне положення.
Пригадайте, що ви бачили у селі, чим відрізняються сільські вулиці від міських, чим вражають нас сільські пейзажі?
Алгоритм виконання роботи
1.Визначаємо композиційне розміщення пейзажу.
2.Проводимо лінію горизонту.
3.Визначаємо місце знаходження точки сходження.
4.Проводимо лінії сторін вулиці.
5.Визначаємо крайні точки будинків та інших предметів вулиці
6.Будуємо зображення будинків, дерев, стовпів лінії електропроводів, інші деталі.
7.Виділяємо деталі, особливості вулиці, сільських мешканців.
5. Підсумок уроку. Оцінювання .
У кожного на парті є вирізаний з картону будиночок. Прочитайте запитання з іншого боку і дайте відповідь. З вірних відповідей ми побудуємо вуличку знань на дошці.
Як називають жанр образотворчого мистецтва, головним героєм якого є краєвид?
Які види пейзажів ви знаєте?
Твори, яких художників, ми розглядали на уроці?
Які закони перспективи ви використовували у власній композиції ?
Як ви використаєте свій малюнок?
У кожного на парті є вирізаний з картону будиночок. Прочитайте запитання з іншого боку і дайте відповідь. З вірних відповідей ми побудуємо вуличку знань на дошці.
Як називають жанр образотворчого мистецтва, головним героєм якого є краєвид?
Які види пейзажів ви знаєте?
Твори, яких художників, ми розглядали на уроці?
Які закони перспективи ви використовували у власній композиції ?
Як ви використаєте свій малюнок?
6. Домашнє завдання.
Поспостерігайте за зміною кольорів відносно лінії горизонту з наближенням і віддаленням. пригадайте колорит сільської місцевості.
Немає коментарів:
Дописати коментар