24.11.14

Урок образотворчого мистецтва у 6 класі.

Тема. Колір у пейзажі

 
Мета: формувати поняття про жанр та колір у пейзажі;
           вчити застосовувати контрасти у власних композиціях;
           формувати естетичні смаки
Обладнання для вчителя: зоровий ряд , зразки робіт.
Обладнання для учнів: фарби на вибір, пензлі,папір.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.
План уроку
1. Організаційна частина.
2. Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.
3. Засвоєння нових знань , умінь і навичок.
    а) вступна бесіда;
    б) аналіз та порівняння;
    в) малюнок вчителя;
    г) тренувальні вправи
4. Творча робота учнів
5. Підсумок уроку. Оцінівання діяльності учнів.
6. Домашнє завдання
 

Хід уроку






1. Організаційна частина.

Емоційне введення. Відеоряд зображень сільських краєвидів

2. Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.

Сьогодні ми продовжимо роботу , яку розпочали на попередньому уроці. Можливо хтось нагадає нам, що ми малювали і що вивчали на попередньому уроці ?
Ми будемо виконувати роботу в кольорі. З теми уроку ви здогадались, що мова ітиме про кольорові контрасти. Як би ви хотіли використати свої роботи?

3. Засвоєння нових знань , умінь і навичок.


    а) вступна бесіда;

 Гра "Брейн-ринг"

Як називається жанр живопису і графіки, в якому художник зображає краєвид?

 Які відмінності між сільським і міським пейзажами?- Як називається перспектива скорочень ліній?
Що відбувається з предметом, коли він наближається до лінії горизонту?
Що відбувається з предметом, коли він віддаляється від лінії горизонту?


    б) аналіз та порівняння;

Учні порівнюють роботи художників у зоровому ряді та аналізують особливості колориту у повітряній перспективі.
    в) малюнок вчителя;
  г) тренувальні вправи.
Змішування кольорів та утворення нових.

 Пригадаємо , які кольори ми називаємо контрастними? Учні самостійно змішують кольори, утворюючи контрастні співвідношення

4. Творча робота учнів


Алгоритм виконання роботи

1.Прокладаємо основні кольори неба до лінії горизонту, пам'ятаючи про те, що чим ближче до лінії горизонту, тим колір світліший.

2.Прокладаємо основні кольори землі, будинків та ін. від лінії горизонту до нижнього краю аркуша паперу, пам'ятаючи, що чим, колір далі від лінії горизонту тим він насиченіший.

3. Наносимо загальні  кольорові маси (вулиця, будинки, дерева, паркани, тощо)

4.Промальовуємо деталі неба
5. Промалювуємо деталі будинків, вулиці, дерев та ін.
6. Деталізуємо перший план, виділяємо головних героїв, ставимо акценти.

5. Підсумок уроку. Оцінівання діяльності учнів.


Вернісаж дитячих робіт.

Гра "мікрофон"

6. Домашнє завдання.

Поспостерігати за змінами у природі під час сходу, чи заходу сонця. Пригадати відпочинок на морі, переглянути відео про море, морські пейзажі.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар