Тема. Знайомство з портретним жанром. Портрет у скульптурі. Створення образу літературного героя за вибором.
Мета:
- ознайомити учнів з портретним жанром у скульптурі;
- вчити створювати художні образи на основі
літературного героя;
- розвивати творче мислення, увагу, фантазію;
- виховувати наполегливість, естетичні смаки.
Обладнання для вчителя : зразки робіт, відеоряд (презентація
скульптурних виробів), музичний запис для релаксації , пластилін, стеки.
Обладнання для учнів:
пластилін, стеки, дощечка для ліплення.
Тип уроку: урок вивчення
нової теми.
Хід уроку
I.
Організаційна частина.
Усміхнися
цьому небу, усміхнися сонцю і своєму другу, а також для себе усміхнутись треба!
II. Повідомлення
теми, мотивація мети.
Діти, ви любите читати, цікаві
книжки? А ви,
уявляєте героїв, про пригоди яких ви
читаєте?
Чи подобається вам розглядати ілюстрації у книжках?
Скажіть , чи виникало у вас бажання самому створити
образ улюбленого літературного героя?
На сьогоднішньому уроці ми пригадаємо улюблених
літературних героїв і спробуємо відтворити їх
у власних скульптурних художніх образах.
Можливо хтось з вас бачив скульптури за мотивами літературних творів?
Як би хотіли використати свою скульптури?
III. Вивчення
нової теми.
1)
Повторення вивченого матеріалу
Які жанри скульптури, крім портрету ви знаєте?
На які види за способом
споглядання поділяється скульптура ?
На які
види за способом створення поділяється скульптура ?
2) Літературний
образ - художній образ у скульптурі.
Порівняння літературних героїв у різних видах
образотворчого мистецтва . Порівняння різних технік виконання.
3)
Аналіз робіт.
Як передають характерні особливості літературних
героїв.
4)
Пропорції людського обличчя.
Таблиця на дошці. Міміка у портреті. (аналіз власних спостережень)
5)
Тренувальні
вправи.
Виконання
прийомів ліплення людської фігури (суцільний спосіб, комбінований, змішаний)
6)
Демонстрація
виконання завдання вчителем
7)
Фізкультхвилинка
Станьмо
прямо-спинку рівно,
Ми стрункі
як Буратіно,
Руки вгору
піднімаєм, мов вітрила надуваєм,
Глибоко
вдихаєм, наче Пітер Пен злітаєм,
Як Мальвіна
швидко повіками махаєм
ІV Практична
робота.
Виконання
портрету літературного героя, передача настрою, характеру. Вчитель працює разом
з учнями.
V Підсумок уроку.
Чи можна створити образ
літературного героя у скульптурі?
Ми працювали над створенням
круглої скульптури, чи рельєфу ?
Чим сподобався вам урок?
Яке практичне застосування ви обирете для своєї скульптури?
Виставка кращих робіт. Оцінювання і мотивація
оцінки. Заповнення картки оцінювання учнями.
Домашнє завдання. Спостереження за поведіною,
рухами, особливостями обличчя, мімікою своїх друзів, знайомих, рідних.
Немає коментарів:
Дописати коментар