24.11.14

Урок образотворчого мистецтва у 7 класі.

Тема.  Розпис на склі

Тема уроку: Творча робота на вибір «Розпис на склі».

Мета уроку: вчити створювати власні художні образи в техніці вітраж; 

 -вчити       застосовувати знання властивостей композиції у створенні власних творчих проектів в техніці вітражу; 

-вчити застосовувати набуті знання, уміння та навички у створенні естетичного простору; -розвивати відчуття композиції, творче мислення, уяву, фантазію; 

иховувати естетичний смак, охайність.

Обладнання: відеоряд «Вітражі», музичний супровід В. Моцарт «Пісня ангелів» , скло , гуаш акрилові фарби, пензлі .

Тип уроку : Урок засвоєння нових знань.

План уроку

1.Організаційна частина. Емоційне введення.

2. Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.

3. Засвоєння нової теми .

а) вступна бесіда;

б) аналіз та порівняння робіт;

в) тренувальні вправи;

г) малюнок вчителя;

д) фізкультхвилинка;

4. Практична робота учнів.

Хід уроку

1.  Організаційна частина. Емоційне введення.(1-0,5хв.)

Подивись на небо, подивись на сонце -усміхнися сонцю, усміхнись собі.

2. Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.(2,5-5хв.)

Ви любите коли вас оточують гарні речі ?

А вам хотілося б зробити подарунок близьким та рідним своїми руками з нагоди свят?

Чи хотіли б ви естетично оформити свій інтер'єр?

Ви вже мабуть здогадались, що ми будемо працювати на склі. Урок наш буде у формі майсте класу. Кожен з вас спробує виконати малюнок на склі в імітації вітражу "Чарівна квітка". Це буде індивідуальний творчий проект кожного з вас.

Ми навчимося створювати прості композиції на склі в імітації техніки вітражу. Давайте подумаєм як би ви практично могли застосувати власні вироби ?

3.Майстер клас.(30-35хв.)

 Асоціативний кущ "Монументальне мистецтво".

Фреска, мозаїка, вітраж. Що ви памятаєте з минулого уроку? Що ви знаєте про ці види монументального мистецтва? Де зустрічали зразки цього мистецтва?

а) Давайте переглянемо відеоряд із зразками різних вітражів.

б) Колективний аналіз побудови композиції та рішення в кольорі.

Вітраж широко застосовують в архітектурі, як частину декору приміщення; в декоративно - ужитковому мистецтві.

в) тренувальні вправи (виконання елементів квітки на склі).

г) виконання вітражу, майстер клас.

Перш ніж розпочати роботу учитель наголошує про побудову композиції, її властивості.

Центр композиції.

Властивість композиції (статика, динаміка) на вибір учня.

Спрощення і стилізація.

Вітраж виконують з шматочків кольорового скла, тож намагайтесь дотримуватись певної стилізації, використовуйте кольорові контрасти, кольорові сполучення.

4.Творча, практична робота. Майстер-клас.

Вчитель починає малюнок вітражу, учні працюють разом з учителем, маючи можливість безпосередньо бути учасником творчого процесу. В процесі майстер-класу учитель має можливість поділитися власним творчим досвідом, віртуозністю у виконанні вітражної техніки. Здійсненя індивідуального підходу, демонстрування власного професіоналізму, сприяє досягненню завдання уроку, зміцнює авторитет вчителя, створює сприятливу психо-емоційну атмосферу.

Під час виконання практичного завдання звучить музика В.А. Моцарта "Музика ангелів".

Поетапність роботи над вітражем:

-рисунок пензлем і фарбою на склі;

-перехід від основних мас до деталізації;

- робота в кольорі.

 5.  Підсумок уроку. Захист проектів (5-6хв.)

План презентації проекту.

1.           Вид мистецтва у якому виконаний даний проект.

2.           Побудова композиції.

3.           Кольорове рішення.

4.           Практичне застосування проекту.

 

 






Немає коментарів:

Дописати коментар