24.11.14

Урок образотворчого мистецтва у 7 класі.

Тема: Графіті. Види та стилі мистецтва графіті.

Мета: дати поняття про мистецтво графіті, його види та стилі;
  вчити застосовувати теоретичні знання у творчій практичні діяльності; 
 вчити виконувати нескладні композиції у графіті; 
 розвивати творче мислення, уяву, фантазію;
виховувати охайність, бережне ставлення до праці інших, естетичні смаки.

Обладнання для вчителя: папір, фломастери, маркери, фарби, пензлі, візуальний ряд 
( зразки графіті), музичний запис, магнітофон;

Обладнання для учнів: папір, фломастери , маркери, фарби, пензлі, поролон.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок. Урок-творчий проект.

План уроку
1. Організаційна частина.
2. Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.
3. Пояснення нової теми.
а) вступна бесіда;
б) малюнок вчителя на дошці;
в) тренувальні    вправи.
 4. Практична діяльність учнів.
 5. Підсумок уроку.
 6. Домашнє завдання.

Хід уроку
1. Організаційна частина.
Організація класу до роботи. Привітання.
 2. Повідомлення  теми, мотивація навчальної мети.
 Сьогодні на уроці ми ознайомимося з мистецтвом графіті, його видами та стилями.
Ваш клас поділений на художні майстерні. У кожній майстерні є головний художник, який керує рештою художників. Ми будемо працювати над створенням творчого проекту у графіті. А також спробуємо зробити висновок - «Графіті - мистецтво чи вандалізм». Подумайте, як би ви використали свої проекти.
 3. Пояснення      нової теми.
       а) вступна бесіда.
Стаття 89. Умисне знищення або пошкодження державного чи колективного майнаУмисне знищення або пошкодження державного чи колективного майна - карається позбавленням волі на строк до одного року, або виправними роботами на той же строк, або штрафом від тридцяти до вісімдесяти мінімальних розмірів заробітної плати.
Стаття 145. Умисне знищення або пошкодження індивідуального майна громадян. Умисне знищення або пошкодження індивідуального майна громадян, що завдало значної шкоди потерпілому - карається позбавленням волі на строк до трьох років або виправними роботами на строк до двох років, або штрафом у розмірі до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Де ви найчастіше зустрічаєтесь з графіті? (вулиця)
Чи завжди зображення є естетичними?
Як ви гадаєте, коли з’явилось графіті?
Графіті — явище надзвичайно давнє. Графіті зустрічаються археологами в багатьох культурах різних епох та континентів.
Графіті (також Графіті, походить від італ. grafficare — дряпати, дослівно «надряпані») — спершу так називали одну з технік настінного малярства. Пізніше цим словом скористалися археологи, використовуючи його як загальний термін на означення всіх видів випадкових написів і малюнків на стінах будинків (див., наприклад: Blume 1985, 137). Нині це поняття розширило свої межі, під графіті розуміють будь-які неофіційні публічні тексти, разом зі сучасними. Та більше, саме сучасні привертають увагу вчених і журналістів, тому в свідомості людини нашого часу зі словом графіті асоціюється передусім добре відомий їй розпис будинків, прогонів на поверхах, ліфтів, вбиралень тощо.
У нову стадію розвитку графіті ввійшли в другій половині XX ст. Дослідники відзначають два фактори, які мали вирішальне значення для виникнення нових форм на базі традиційних. По-перше, поява фарби в аерозолі і, по-друге, експансія молодіжної культури в 1950-1960-х роках у США і Західній Европі, що сприяло різкому підвищенню кількості графіті та появі написів та зображень в якісно новому вигляді.
Учні вашого класу підготували коротенькі повідомлення про види та стилі графіті.
Графіті поділяються на два основні види - це бомбінг і рейтер  (1 учень).
 Бомбісти прагнули самовираження і не завжди естетики, а рейтери навпаки    самовиражались через естетику.
Види графіті (2 учень).
Tagging. Саме з цього виду можна почати відлік історії графіті, хоча в даний час tagging є лише його додатком. Tag - підпис райтера, його прізвисько, яке виконується ним з використанням одного кольору. Це невід'ємна частина графіті, під усіма роботами tag обов'язково проставляється (3 учень).
Bombing. Зазвичай малюється на транспорті і в дуже швидкому темпі. В даний час бомбери використовують для своїх цілей наземні потяги. Бомбінг ставить своєю метою створення не якісних графіті, а великої кількості малюнків, зроблених за дуже короткий час (4 учень).
Writing. Написи в стилі графіті у звичному розумінні цього слова, малюнки, що виконуються райтерами в різних стилях на стінах (вагонах).
(5 учень)
Scratching (scrabbing). Нарівні з tagging, є одним з «додатків» графіті. Виконуються з використанням точильного каменя на склі у транспорті.
Стилі Графіті.
(6 учень)
Throw-up. Це самий простенький стиль, виконаний в двох кольорах. Одним кольором виконується контур, іншим заливання. Найчастіше виконаний у чорному і білому, чорному і сріблястому кольорах, можливі й інші варіанти, головне щоб кольори були контрастними та об'єдналися один з одним. З цього стилю зазвичай всі починають, часто використовується при бомблені так як простий у виконанні.
(7 учень)
Blockbusters. Також простий стиль відрізняється великими широкими літерами. Малюється іноді навіть одним кольором. Blockbusters, на відміну від  Нью-Йорку стилю Throw up, з’явилися в Лос-Анджелесі, де їх використовували для позначення своєї території вуличні угруповання. Добре підходиться для того, щоб заявити про себе Bubles. У перекладі з англійської слово означає «бульбашка». Малюється кількома кольорами. Більш складний у виконанні, ніж попередні два. Також часто використовується в бомбингу. Більш характерний для старої школи, нині не модний.
( 8 учень)
Wild Style. У перекладі з англ. - «Дикий стиль». Це динамічний стиль, важкий для прочитання. Малюється 3-4 і більше кольорами, з безліччю різних фішок і наворотів, з накладенням і переплетенням букв. Важкий у виконанні, цим стилем малюють вже досвідчені writer'n. Зазвичай їм малюють в спокійному місці, і працюють над таким шматком довго. Вимагає серйозної підготовки, на скетчі потрібно врахувати всі тонкощі. На відміну від попередніх стилів в Wild'e можна створити справжні шедеври.
(9- учень)
Існують інші підвиди динамічних стилів:
Computer Roc Style - придумав Case 2 з Нью-Йорка. Стиль "перелому". Припускає розділення букв на окремі фрагменти, нахилених в різні сторони Messiah Style - був винайдений нью-йоркцем Vulcan, роботи якого характеризуються дуже своєрідною кольоровою гамою.
(10 учень)
Камуфляжний стиль - придумав Spyder . Стиль, який черпає силу в кольорі і в судомної грі "1оор"(петля), тобто місць з'єднання букв. Для того щоб зображення було важче скопіювати, "петлі" виводяться в декількох місцях букв, слідуючи за попередніми. Це стрімкий і емоційний стиль. 3D style, або FX, або DAIM style. Стиль, характерний лише для нової школи. Придуманий writer'oM DAIM'om, який зараз малює в одній з найвідоміших команд - FX Cru. Дуже важкий стиль, для того, щоб малювати в ньому, потрібен талант. Виконаний в абсолютному обсязі, з використанням світлотіні. Його можна зустріти вкрай рідко, такі роботи виконуються зазвичай на конкурсах або під замовлення, оскільки необхідно величезну кількість часу і фарби, спокійна обстановка і гарна стіна. Такі роботи є справжніми шедеврами.
б) Малюнок вчителя на  дошці.
в) Фізкультхвилинка.

Станьте прямо, спина рівна, ноги на ширині плечей.
У руках балончик фарби - ми рейтери.
Ми малюєм на стіні свої власні теги.
Ми присіли, знову встали і свої місця заняли.

 в) Тренувальні вправи
     Виконання елементів у різних стилях графіті на вибір.

4. Практична робота учнів.
Виконання в групах творчих проектів у графіті.

5. Підсумок уроку.

Презентації проектів.

План презентації.

1. Назва. Актуальність теми.
2. В якому виді та стилі графіті виконаний проект?
3. Як практично можна застосувати даний проект?
4Чи є для мене зрозумілим і прийнятним мистецтво графіті?

Який висновок ми можемо зробити? Графіті - це мистецтво, чи вандалізм?
Я рейтер, чи бомбіст?
















1 коментар: